Apartmanovy hotel Mitterdorf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Montáž elektroměrů

4 posters

Goto down

Chcete namontovat ke svému apartmánu elektroměr ?

Montáž elektroměrů Vote_lcap100%Montáž elektroměrů Vote_rcap 100% 
[ 4 ]
Montáž elektroměrů Vote_lcap0%Montáž elektroměrů Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Celkem hlasů : 4
 
 

Montáž elektroměrů Empty Montáž elektroměrů

Příspěvek pro admin Fri Oct 14, 2016 3:17 pm

Dle posledních vyúčtování vychází poplatek za ubytování/spotřeba vody a elektřiny a odpady/ jedné osoby včetně dětí jakkoliv starých cca 50korun/osoba/každý započatý den. Spotřeba elekřiny, která je druhým nejvyšším nákladem po topení, je bohužel zatím spočítána velice orientačně.  Bylo by vhodné co nejdíve namontovat podružné elektroměry. Nejsem elektřikář, ale co jsem se díval na pojistkové skříně na domě 1, tak jsou dosti velké na to, aby se tam ke každěmu apartmánu podružný elektroměr vešel. Jejich cena se pohybuje spíše v řádu stovek korun a vyřešil by se tím hned problém, že někdo elektřinou šetří a někdo ji používá i k topení. Nejdříve by měl od Vás být zájem to takto řešit, pak by bylo ideální, aby nějaký zkušenější elektrikář pojistkové skříně obešel a zhodnotil, jestli to je opravdu takto možné řešit a pak to můžeme zkusit poptat, aby elektroměry nějaký elektrikář i namontoval.

admin
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Montáž elektroměrů Empty Re: Montáž elektroměrů

Příspěvek pro Hůrková Dagmar Mon Oct 17, 2016 10:13 pm

Rozhodne jsme pro namontovani elektomeru, pokud je to mozne

Hůrková Dagmar

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 17. 10. 16
Location : Praha

Návrat nahoru Goto down

Montáž elektroměrů Empty Re: Montáž elektroměrů

Příspěvek pro Václav Woska Tue Oct 18, 2016 1:13 pm

Rozhodně ano. Samozřejmě, že pro "Dům II" to bude mnohem komplikovanější, možná vzhledem k dispozicím apartmanů, již projektovaných na hotelové ubytování přímo nemožné. Otázkou je, pokud již má každý apartman vybudovanou skrytou přípravu pro studenou a teplou vodu, elektřinu a odpad, je i potenciál na elektroměr? Máte někdo info či fundovanou odpověď...

Václav Woska

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 18. 10. 16

Návrat nahoru Goto down

Montáž elektroměrů Empty Re: Montáž elektroměrů

Příspěvek pro Admin Tue Oct 18, 2016 1:32 pm

Jinymi slovy videl nekdo vnitrek pojistkove skrine na dome II. ?? Na dome I. to mam treba ja udelane tak, ze pro cely apartman jsou jen dva jistice, jeden na svetla a jeden na zasuvky a takto to tam ma vetsina apartmanu. Nektere tam mely navic napsano bojler. Ne kazdy apartman ma privod teple vody. Pokud jsem to spravne pochopil, byly to jen ty, kde byla kuchyně.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 14. 10. 16

https://mitterdorf.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Montáž elektroměrů Empty Re: Montáž elektroměrů

Příspěvek pro Jan Martínek Wed Oct 19, 2016 12:08 am

S elektroměry určitě souhlasím. Nevím, jak jsou zapojeny jističe v domě II., ale u nás v I. by to mělo jít bez problému (nějaký elektrikář by to jistě upřesnil), jen to nebude "jen" o doplnění měřáků. Vzhledem k tomu, jak je vše pozapojované (tenkrát nikdo nepočítal, že se z pokojů budou předělávat byty), bude podle mne potřeba každý rozvaděč (podružný na patře) kompletně předělat - přívod nejprve rozdělit na jednotlivé byty, doplnit měřáky, a pak teprve zapojit jističe. Spíše než cena za materiál (měřáky) bude dražší práce - ale viděl bych to v jednotkách tisíc Kč (pokud to nebude dělat Němec Smile), což by i tak nebylo nic finančně nákladného. Místo v rozvaděčích je - alespoň v domě I.
Co se týče jističů "bojler", tak tady to tipuji pouze na výsledek dodatečných úprav elektroinstalace v některých bytech. Teplá voda by měla být přivedena všude - ale vzhledem k tomu, jakým způsobem teče (náš byt je toho příkladem), tak se nedivím, že mnozí majitelé si do bytu dali vlastní bojler nebo alespoň průtokový ohřívač.
Mmch. zajímalo by mne, jak funguje dům III. (recepce, restaurace) - zdali má vlastní odečty jak na vodu, tak elektro (což by mne celkem překvapilo) nebo se rozpočítává podobným klíčem jako u vlastníků? U tohoto objektu musí být spotřeby zcela jinde než u I. a II.

Jan Martínek

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 18. 10. 16

Návrat nahoru Goto down

Montáž elektroměrů Empty Re: Montáž elektroměrů

Příspěvek pro Admin Wed Oct 19, 2016 8:16 am

Spatne jsem se vyjadril...kazdy apartman ma privod teple vody, ale ne kazdy si myslim, ze ma privod teple vody do kuchynky. aspon na dome I. jsem videl jeden apartman, nez se prodal, ktery kuchyn nemel a mel tam pripravu na vodu/jeden privod/ a odpad.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 14. 10. 16

https://mitterdorf.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Montáž elektroměrů Empty Re: Montáž elektroměrů

Příspěvek pro Hůrková Dagmar Wed Oct 19, 2016 8:28 am

Urcite, myslim, te teplou vodu mají v kuchyňce ty apartmány, co tak byly rovnou navrhovane nebo ty apartmány, ktere si udělaly kuchyň misto koupelny, my máme vodu do kuch. koutů vyvedenou od záchodu a ještě je na tuto nasi "pripojku" napojeny soused vedle nas...vodoměry by asi byly ještě větší průšvih.

Hůrková Dagmar

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 17. 10. 16
Location : Praha

Návrat nahoru Goto down

Montáž elektroměrů Empty Re: Montáž elektroměrů

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru